Kuru İğne ile Baş Ağrısı Tedavisi

Kuru İğne ile Baş Ağrısı Tedavisi 

Kuru İğne ile Baş Ağrısı Tedavisi, Baş ağrısı toplumda en sık görülen ağrı şikâyetlerinin başında gelir. Bu ağrılar birçok sebepten kaynaklanır. En yaygın baş ağrısı nedenlerinden biri de postürümüzle ilgilidir.

İyi bir duruşa sahip değilseniz, kendinizi sık sık baş ağrısı ile uğraşırken bulabilirsiniz. Yanlış postür nedeniyle boyun kaslarınızda kasılma oluşur. Sonuçta boynunuzdaki ve etrafınızdaki kasılıp kısalmış kaslar baş ağrısına neden olabilir.

Birçoğumuzda omuz ve boyun kaslarının etrafında gerginlik eğilimi vardır. Bu durum, günlük hayatımızda birçok farklı nedenden kaynaklanabilir. Aşağıda enyaygın olanlar bulunmaktadır.

  • Genel stres ve kas yorgunluğu
  • Genel olarak kötü duruş
  • Kötü tasarlanmış iş istasyonlarında sürekli oturmak
  • Ağır eşya taşımak
  • Ağır çanta için omuz askısı kullanmak

Boyun kaslarında oluşan kısalma, kafatasının tabanındaki ve boynundaki çekilme, ağrının kafanıza uzanmasına neden olur. Ağrı, kafanızın etrafındaki farklı yerlerde görülebilir. Çoğumuz baş ağrılarımız için ilaç tedavisi uygularız.

Genellikle ilaç geçici bir rahatlama sağlar, ancak belirtilerin altta yatan nedenini tedavi etmez. Daha güçlü ilaç, baş ağrısı için ilaca bağımlığa neden yol açabilir. Aynı zamanda uzun süreli ağrı kesici kullanımı bu ilaçların yan etkilerini ortaya çıkmasına neden olur.

Ağrı kesiciler, mide ve bağırsak dışında, ince ve kalın bağırsakta da kanamalara, ayrıca, karaciğerde toksik etkilere ve böbreklerde de hasara neden olabilir.

İlaçsız Tedavi Yönetemi : Kuru İğne

Düzenli olarak ilaçların kullanılmasına rağmen tedaviye yanıt vermeyen baş ağrılarılı hastalarda ilaç dışı tedavi seçenekleri değerlendirilmelidir. Bu hastalarda kuru iğne tedavisi ilaçsız bir tedavi seçeneği olarak kullanılabilir.

Kuru iğneleme, sıkı boyun kaslarında ve tetik noktalarında gerginliğini azaltır. Kuru iğnel tedavisinde amaç, kasları gevşetmek, kas uzunluklarını normale dönüştürmek ve sonuçta ağrıyı azaltmaktır.

Kuru iğneleme ile baş ağrınızın sıklığını ve şiddeti azalır. Örneğin, tüm gün boyunca baş ağrısını yaşarsanız, günde sadece birkaç saatliğine baş ağrısı çekmeye başlayabilirsiniz.

Birkaç seanstan sonra, kafanızda herhangi bir ağrı hissetmeyebilirsiniz. Boyun ve üst omurganız etrafında ihtiyaç duyduğunuz gerekli hareket aralığına sahip olduğunuzda, gelecekteki herhangi bir baş ağrısının oluşması engellenir.

Yaşadığınız baş ağrılarının kuru iğneleme ile tedavi edilip edilmeyeceği hakkında herhangi bir baş ağrısının oluşması engellenir. Yaşadığınız baş ağrılarının kuru iğneleme ile tedavi edilip edilmeyeceği hakkında herhangi bir sorunuz varsa, bizi arayınız.

Sağlıklı günler dileriz...

Diğer Faaliyet Alanlarımız

Yaşlı Bakımevi , Rehabilitasyon Merkezi ve Fizik Tedavi , Kuru İğne Tedavisi

Kadıköy Ağrı Merkezine

Nasıl Ulaşabilirim?

Yol Tarifi

Aşağıdaki butonu tıklayarak yol tarifini alabilirsiniz. Kadıköy Ağrı Merkezi Google Haritalar
Yol Tarifi

Bizi Arayın

Ağrı Merkezi istanbul. Çağrı merkezimizi ve sekreterlerimizi arayabilirsiniz 
Hemen Ara

Mail Yazın

Ağrı Merkezimize Mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi bekliyoruz.
Mail Gönder

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadıköy Ağrı Merkezi

Ağrı, hayatı maalesef olumsuz yönde etkileyen en önemli faktördür. Sizler de ameliyatsız ve ilaçsız ağrılarınızdan kurtulmak için bizlere ulaşınız. 
Başlayalım!
Hemen Ara
Yol Tarifi
Randevu Al
envelope-omap-markercheck-square-ophone-squaremap-signs linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram